  5. Sunset View Graphic Tee (44E2MFN028-923)
https://www.merrell.com/DE/es_ES/sunset-view-graphic-tee/61113M.html
61113M
Hombre Sunset View Graphic Tee
InStock
Images
1/2
Sunset View Graphic Tee, Mojave Desert, dynamic 1
Sunset View Graphic Tee, Mojave Desert, dynamic 2
Vistas alternativas
Details
Hombre Sunset View Graphic Tee
InStock
Variations
Mojave Desert
44E2MFN028-923
Elige un color : Mojave Desert
    • Iceberg Green
    • Mojave Desert
Variations
Talla
Tabla de tallas
Guía de tallas
Sizing Chart
Men’s
  • Footwear
  • Sandals
  • Clothing
  • Trousers
Size Neck Chest Sleeve Waist Inside Leg
Small 14.5-15 in
37-38 cm
36-38 in
91-96 cm
33-33.5 in
31 in
79 cm
Medium 15.5-16 in
32 in
81 cm
Large 16.5-17 in
33 in
84 cm
X-Large 17.5-18 in
34 in
86 cm
XX-Large 18-18.5 in
34 in
86 cm
How to Measure
How to Measure
Bust/Chest:
With arms relaxed at sides, measure around the fullest part of the chest/bust.
Waist:
Measure around the natural waistline, smallest part of waist.
Hips:
Standing with legs together, measure around fullest part of hips.
Inseam:
Measure inside length of your leg from crotch to bottom of ankle.
Waist Reg Inseam Long Inseam
28 in
71 cm
32 in
81 cm
N/A
30 in
76 cm
32 in
34 in
32 in
32 in
34 in
34 in
32 in
34 in
36 in
91 cm
32 in
34 in
38 in
96 cm
32 in
34 in
40 in
102 cm
32 in
34 in
Bust/Chest:
Waist:
Hips:
Inseam:
Product Actions
Add to cart options false
Lista de deseos
Se ha añadido a los favoritos
Envío gratuito
Envío estándar gratuito en todos los pedidos.
Ver más información.
Devoluciones gratuitas
Devoluciones gratuitas en un plazo de 30 días a partir de la fecha de compra. Ver más información.
Selecciona Talla
  1. Inicio
  2. Hombre
  3. En tendencia
  4. Ropa
Datos
Use: For beach days, sunny days, any day.
Material: 60% Cotton, 40% Polyester
Features:
• Stretch cotton jersey
• Front & back graphic print
• Short-sleeve styling
• UPF 30 sun protection
También puede gustarte
Valoraciones y opiniones
Ver todos los comentarios
Visto recientemente
Enlaces a pie de página
¡Únete a nosotros!
Ahorra un 10% en tu primera compra. Suscríbete a nuestra lista de correo para estar